Szukasz taniego noclegu?

Dobrze trafiłeś! Nasze pokoje są
estetycznie wykończone, a łóżka
wygodne.
pokój jedzenie hotel

Strona główna > Blog

Pokój robotniczy a płatności

Październik 30, 2020

Zamieszkiwanie w hotelu robotniczym kojarzy się z czasami PRL-u. Wówczas pokoje robotnicze były do dyspozycji pracowników niemal każdego zakładu pracy. Specjalne hotele dla przyjezdnych pracowników powstawały m.in. przy szpitalach i fabrykach. Dziś hotele robotnicze przeżywają drugą młodość, jednak na nieco innych warunkach, bo oferują zdecydowanie więcej niż kilka dekad temu. Wyjaśniamy, dlaczego warto z nich korzystać.

Czym jest hotel pracowniczy?

Hotel pracowniczy to specjalny rodzaj obiektu noclegowego, w którym pracodawca może zakwaterować swoich pracowników np. w sytuacji, gdy są oni delegowani do pracy poza miejsce zamieszkania. Dlaczego akurat hotel pracowniczy? Wybór obiektu noclegowego jest kluczowy, jeżeli chodzi o kwestie związane z rozliczaniem zakwaterowania, które uwzględnia możliwość skorzystania m.in. z ulgi podatkowej. Zwolnieniu podatkowemu podlega jedynie zakwaterowanie pracowników w odpowiednim rodzaju obiektu noclegowego, czyli właśnie w hotelu robotniczym lub w kwaterach prywatnych, które udostępniane są do celów zbiorowego zakwaterowania pracowników. Dotyczy ono pracowników, którzy wykonują pracę poza miejscem stałego zamieszkania, jednak nie korzystają oni z ulg związanych z koniecznością codziennego dojazdu do pracy poza miejsce zamieszkania.

Ile kosztuje hotel robotniczy?

Pracodawca ponosi określone koszty z tytułu zakwaterowania pracowników oddelegowanych do pracy poza miejsce zamieszkania lub pracowników zatrudnianych sezonowo. Koszty te może ponosić także sam pracownik, który z różnych powodów decyduje się na świadczenie pracy w innym mieście - najczęściej znaczącą rolę odgrywają tutaj względy finansowe. W jednym i drugim przypadku wybór pokoju robotniczego jest optymalnym i dostosowanym do różnych potrzeb rozwiązaniem. Kluczową kwestią jest przede wszystkim koszt związany z zakwaterowaniem - jest on znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego hotelu. W naszym obiekcie oferujemy komfortowe noclegi w pokojach o różnym standardzie. Zapewniamy atrakcyjne zniżki dla pracowników i pracodawców, którzy zdecydują się na wybór naszego obiektu i zakwaterowanie większej grupy pracowników na okres powyżej 2 tygodni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców, oferujemy pokoje w cenie od 27 zł brutto za osobę! Dzięki temu możliwe jest skorzystanie z ulg podatkowych, które obowiązują z uwzględnieniem określonych limitów. Nasze hotele znajdują się w dobrej lokalizacji, która ułatwia poruszanie się po mieście oraz umożliwia szybki dojazd do miejsca pracy.

Wróć