Szukasz taniego noclegu?

Dobrze trafiłeś! Nasze pokoje są
estetycznie wykończone, a łóżka
wygodne.
pokój jedzenie hotel

Strona główna > Blog

Podstawowe wyposażenie pokoju robotniczego

Wrzesień 8, 2020

Hotel pracowniczy to najczęściej miejsce tymczasowego zamieszkania, które trwać może nawet kilka miesięcy lub lat. Z tego powodu przy wybieraniu odpowiedniego obiektu warto kierować się nie tylko ceną i lokalizacją, ale także standardem zamieszkania. Dobrze wyposażony pokój robotniczy powinien umożliwiać odpoczynek po pracy i komfortowe warunki. Dowiedz się, jakie powinno być podstawowe wyposażenie pokoju robotniczego.

W co powinien być wyposażony pokój robotniczy?

Hotel robotniczy to miejsce, w którym zatrzymać można się zarówno w czasie kilkudniowej podróży służbowej, jak i dłuższej delegacji. Najczęściej wybierany jest przez firmy, których pracownicy realizują wielomiesięczne zadania poza siedzibą firmy, w znacznym oddaleniu od miejsca zamieszkania, np. w branży budowlanej, w której przedsiębiorstwa działają często na terenie całego kraju. Pokoje pracownicze powinny spełniać podstawowe warunki, określone przez rozporządzenie Ministra Pracy, Płac i Spraw Socjalnym. W związku z nim niezależnie od kategorii hotelu, każda osoba powinna mieć do spania łóżko z materacem, pościelą, złożoną z kołdry lub 2 koców, a także poduszkę i komplet bielizny pościelowej. Do indywidualnej dyspozycji każdego mieszkańca powinno być także krzesło oraz szafa na ubrania lub jej wydzielona część. Powyższe wyposażenie dotyczy zarówno pomieszczeń jednoosobowych, jak i przygotowanych dla większej ilości osób.

W każdym pokoju robotniczym powinien znajdować się również stół, lustro oraz zasłony na oknach. Dodatkowo w pomieszczeniu mieszkalnym mogą być także szafki na żywność i naczynia, a także półki i regały.

Komfortowe pokoje robotnicze

Dużo osób, mieszkając w jednym miejscu przez wiele miesięcy, decyduje się na pokoje o podwyższonym standardzie, które oprócz podstawowego wyposażenia, zapewniają również dodatkowy sprzęt i meble. W hotelach pierwszej i drugiej kategorii pomieszczenia mieszkalne wyposażone mogą być w fotele, firany, a także chłodziarkę i radio. Oprócz tego w pokojach znajdują się często elementy dekoracyjne oraz firany.

Wróć