Szukasz taniego noclegu?

Dobrze trafiłeś! Nasze pokoje są
estetycznie wykończone, a łóżka
wygodne.
pokój jedzenie hotel

Strona główna > Blog

Czym kierować się poszukując taniego noclegu w Poznaniu?

Kwiecień 1, 2021

Znalezienie dobrego i taniego noclegu może być wyzwaniem, szczególnie w dużych miastach, jakim jest Poznań. Mimo wszystko musimy na początek określić, jaki mamy budżet i według niego szukać dla siebie hotelu lub hostelu. Nie oczekujmy zatem, że mając tani nocleg będziemy mieć apartament pięciogwiazdkowy. Jednak mając dużą grupę wyjazdową, można naprawdę zaoszczędzić wybierając noclegi w hotelach, które mają w ofercie pokoje studenckie lub dla pracowników. W takich miejscach możemy znaleźć pokoje jednoosobowe, ale również pięcioosobowe. Wybór jest więc duży.

Jakie rzeczy bierzemy pod uwagę przy wyborze noclegu?

Zdecydowanie pierwsza rzecz, jaka nas interesuje, to cena. Tanie i przyjazne hotele z niewymagającym wystrojem to świetne miejsce dla osób aktywnie spędzających czas podczas swoich wycieczek. Dlaczego? Ponieważ i tak niewiele czasu spędzimy w naszym hotelu. Fajne hotele ze standardowymi warunkami to dobry wybór dla osób, które w hotelach tylko śpią.

Lokalizacja to drugi bardzo ważny aspekt. Co z tego, że będziemy mieć hotel ze spa, jak za dojechanie do centrum zapłacimy krocie? Czy jest warto w takim wypadku niejednokrotnie przepłacać? Nasz urlop często opieramy na zwiedzaniu, dlatego dobrze, by miejsce naszego noclegu miało przyjazną lokalizację. Dobrze jest wybrać hotel, z którego będziemy mieli blisko do większości atrakcji.

Opinie innych osób mają naprawdę ogromny wpływ na naszą finalną decyzję odnośnie noclegu. Dzięki poznaniu zdania innych osób możemy stwierdzić czy dane miejsce jest warte naszej uwagi, czy też nie. Nikt przecież nie chce się przez przypadek natknąć na jakiś bubel hotelowy. Warto też popytać znajomych o polecenie tanich noclegów.

Porównywarki internetowe to obecnie kopalnia naszej wiedzy, jeżeli chodzi o noclegi. Szczególnie, jeżeli chodzi o promocje. Również dzięki takim porównywarkom możemy automatycznie zarezerwować nasz nocleg. Dzięki temu bardzo zaoszczędzimy nasz czas.  W tym wypadku również możemy zobaczyć opinie innych osób przebywających wcześniej w danym hotelu, pensjonacie czy hostelu. Wszystko jednak zależy od naszych upodobań.

Tani nocleg: hotel, hostel czy pensjonat?

Hotel jest super miejscem do nocowania dla osób, które konkretnie chcą wiedzieć, co mają w cenie swojego noclegu. Często są lepsze i bardziej komfortowe niż hostele, ponieważ mamy większą możliwość wyboru indywidualnych pokojów. Dodatkowo często w cenie noclegu są wliczone posiłki, co może się równać z oszczędnością pieniędzy lub czasu.

Hostel to również bardzo ciekawa alternatywa noclegowa. Również potrafią być bardzo tanie, jednak ich dużą wadą, która wiele osób odstrasza, jest wspólny nocleg z innymi często obcymi ludźmi. Dodatkowo nie we wszystkich hostelach będzie możliwość otrzymania posiłku lub indywidualnego go przyrządzenia.

Pensjonaty - piękne miejsca umiejscowione często na obrzeżach miast, które zapewnią odpoczynek w ciszy. Fajne rozwiązanie dla osób, którym nie zależy na bliskiej centrum lokalizacji. W pensjonatach spotkamy się często z darmowym jedzeniem i domową atmosferą.

Wróć